Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

18. listopad 2014 Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investice do zlata je v poslední době populární také stříbro. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete investovat své naspořené finanční prostředky.

Investiční stříbro představují zejména stříbrné slitky, případně také stříbrné mince. Jde o formu investice, která je výhodná především v okamžiku, kdy chcete své peníze ochránit před znehodnocením. Nejde tak v prvé řadě o jejich zhodnocení, přestože se tak může v průběhu let dít. Stříbro je stále poměrně podhodnocené a dá se čekat, že jeho cena na světových trzích bude v následujících letech růst. Může se tak stát, že v případě větší investice dojde k poměrně slušnému zhodnocení vašich peněz.

Na stříbru se dá i vydělat

Kdy se vám tedy investice do stříbra vyplatí? Zejména v okamžiku, kdy chcete, aby vložené peníze měli i po letech minimálně stejnou reálnou hodnotu jako nyní. Je ale třeba počítat s tím, že při nákupu přijdete o část investovaných prostředků, neboť je nutné počítat s marží obchodníků. I proto je dobré mít přehled o vývoji cen stříbra. Investice je výhodná také spíše z dlouhodobějšího hlediska, není příliš vhodné stříbro jeden den nakoupit a za pár dnů jej hned prodat, pokud tedy nedojde k výraznému výkyvu jeho ceny směrem nahoru. Pokud chcete na stříbru vydělat, je třeba ho nakoupit za větší množství peněz a být trpěliví.

Snadný nákup v internetovém obchodě

Výhodný nákup investičního stříbra uskutečníte online v internetovém obchodě Golden-invest.cz. Tento e-shop se specializuje právě na stříbro a také investiční zlato , ať už ve formě slitků či mincí, z nichž některé jsou udávány hlavně jako pamětní forma mincí. Samotný nákup je velmi jednoduchý, postup je podobný nákupu klasického spotřebního zboží na internetu. Jen s tím s rozdílem, že se zde platba provádí předem ve formě zálohy. Následně je vypočítána aktuální cena stříbra ve chvíli, kdy nákup provádíte. Vy pak případně provádíte ještě doplatek. Jakmile máte zaplacenou celou sumu, je vám zboží odesláno na vámi uvedenou adresu.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince mohou sloužit ke dvěma účelům. Ty drobné s nižší hodnotou využijete především jako pamětní mince, kterými potěšíte sebe či někoho blízkého. Slouží v tomto případě jako upomínka na nějakou situaci či prostě jen jako dar. Druhým účelem,

Stříbrné investice: Vyplatí se?

Stříbrné investice: Vyplatí se?

Ekonomické krize, finanční nejistota, neschopná vláda a další aspekty ovlivňují naše rozhodování, obzvlášť pokud se jedná o finance. Vlastníte-li volné peníze a nevíte, do čeho je uložit, tak věřte, že stříbro je tou správnou volbou. V tomto článku si ukážeme proč.


Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Disponujete finančními prostředky a hodláte je nějakým způsobem co možná nejefektivněji investovat? Pokud ano, měli byste si rozmyslet, jak budete postupovat. Možností investic je totiž velké množství. Klasiku představuje nákup nemovitostí. Jejich cena ovšem vcelku hodně osciluje v důsledku vývoje n…

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

V jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět, jak je výhodná investice do stříbra. Ještě zajímavější variantou, která zaujme zejména drobné investory a také náruživé sběratele, je investice do zlata. A to konkrétně do zlatých mincí.