Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Tři nejvýnosnější metody, jak výhodně uložit peníze

25. únor 2015 Tři nejvýnosnější metody, jak výhodně uložit peníze

Přemýšlíte o tom, jak výhodně uložit peníze, abyste se dočkali nějakého zajímavého výnosu? Pak vězte, že příležitostí je dostatek. V tomto článku se dozvíte o některých z nich.

1. Atraktivní krátkodobé investice

U investičních příležitostí hraje mimo jiného roli to, na jak dlouhou dobu do nich vložíte své peníze. Máte-li zájem o rychlé a krátkodobé investice do 1 roku, je možné investovat například do rychle rostoucích akcií, ale také třeba do cizích měn, termínovaných vkladů apod. Dejte si ale pozor, některé z krátkodobých investic jsou poměrně rizikovou záležitostí. Oproti tomu je však možné zde zhodnotit peníze v řádech až desítek procent.

2. Výnosné pasivní investice

Mezi nejvýnosnější metody lze určitě zařadit také takzvané pasivní investice, které jsou spíše dlouhodobějšího charakteru. Sem lze zařadit například nákup a následný pronájem nemovitostí, investici do dluhopisů atd.

3. Jistota v podobě investice do cenných kovů

Poměrně zajímavou příležitostí je investice do zlata či jiných cenných kovů. Hlavní výhoda spočívá ani ne tak ve velkém výnosu, jako spíše v dobré ochraně peněz před inflací a rizikem jejich znehodnocení. I investiční zlato však může být výnosné. Záleží na tom, v jakém okamžiku jej pořídíte. Pozitivem je i fakt, že zlaté cihličky ke koupení dnes nabízejí i internetové obchody, kupříkladu golden-invest.cz. Tento typ investice je tak velmi snadnou záležitostí a je vhodný i ty z vás, kteří nemají příliš velké zkušenosti.

Ať už zvolíte akcie, investiční zlato, nákup nemovitosti či třeba investici do dluhopisů, je dobré se poradit s odborníkem. A také není na škodu své portfolio rozložit do více příležitostí, krátkodobých i dlouhodobějších. Už jen z toho důvodu, že nebudete muset spoléhat pouze na jednu a minimalizujete tak riziko případné ztráty.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tři rady, kam uložit naspořené peníze

Tři rady, kam uložit naspořené peníze

Máte-li naspořen větší obnos peněz, je dobré se zamyslet nad tím, co s nimi uděláte. Na babské rady typu „nejlepší je schovat je pod polštář“, raději zapomeňte. Tímto způsobem totiž peníze nezúročíte, naopak během času zcela jistě ztratí na své hodno

Nebankovní půjčky Praha nabízí peníze rychle a výhodně

Nebankovní půjčky Praha nabízí peníze rychle a výhodně

Dostali jste se do nepříznivé finanční situace a potřebovali byste se z ní vyhrabat co možná nejrychleji ven? V tom případě je třeba hledat optimální nebankovní půjčky, které vám dokážou pomoct za solidních podmínek. Všichni poskytovatelé na internet


SMS půjčky nabízí rychlé peníze

SMS půjčky nabízí rychlé peníze

Možnosti moderních půjček jsou poměrně bezbřehé a v případě, že budete potřebovat také úvěr, můžete klidně využít některé ze společností, jež nebankovní půjčky nabízí. V čem jsou tyto půjčky tak výhodné? Především v tom, že jsou poskytnuty fakticky každému žadateli bez rozdílu. Na úvěr tedy dosáhnou…

Tipy na výhodné půjčky

Tipy na výhodné půjčky

Půjčit si výhodně peníze už nemusí být tak velkým uměním, jelikož mnohé finanční instituce jsou schopna nabízet velmi výhodné produkty, které stojí zato vyzkoušet. Podobně jsou na tom i některé banky, které jsou u nás nováčky.