Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Tři rady, kam uložit naspořené peníze

25. prosinec 2014 Tři rady, kam uložit naspořené peníze

Máte-li naspořen větší obnos peněz, je dobré se zamyslet nad tím, co s nimi uděláte. Na babské rady typu „nejlepší je schovat je pod polštář“, raději zapomeňte. Tímto způsobem totiž peníze nezúročíte, naopak během času zcela jistě ztratí na své hodnotě. Přinášíme vám pár tipů, kam uložit naspořené peníze tak, abyste o ně nepřišli a zároveň došlo k jejich zhodnocení.

1. Investice do nemovitostí

Ti z vás, kteří mají naspořené větší množství finančních prostředků, mohou zvolit investici do nemovitosti. Pořídíte-li si za ně byt, dům či pozemek v atraktivní lokalitě, je zde vysoká šance, že hodnota této nemovitosti bude do budoucna růst. Navíc se vám peníze mohou vrátit také například v okamžiku, kdy budete byt dlouhodobě pronajímat. Investice do nemovitostí je rozhodně dobrou volbou. Před tímto krokem však doporučuji konzultaci s makléřem.

2. Spoření

Tradičním způsobem je uložení peněz na spořící účet. Zde ale nečekejte příliš vysoké zhodnocení. Namísto klasického spořícího účtu raději zvolte třeba stavební spoření. To má výhodnější úrokové sazby, navíc je v současné době podporováno finančním bonusem i ze strany státu.

3. Investice do cenných kovů

Pro mnohé z vás jde jistě o dosud neprobádaný způsob. Investice do stříbra či zlata je však velmi interesantní záležitostí. A to především pro ty z vás, kteří chtějí ochránit své peníze před inflací a jejich znehodnocením vlivem různých ekonomických krizí apod. Investiční zlato, potažmo i stříbro, má totiž velmi stabilní hodnotu na světových trzích, a to i díky omezeným zásobám. Už v jednom z minulých článků jsme si podrobněji vysvětlili důvody, proč investovat do stříbra.

Investice do cenných kovů je výhodná i z toho hlediska, že ji lze provést velmi snadno a rychle, nemusíte přitom být nějakými odborníky. Investiční zlato či stříbro jednoduše zakoupíte v obchodě Golden-invest.cz. Je to stejně tak snadné, jako když si přes internet kupujete oblečení či elektroniku.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tři nejvýnosnější metody, jak výhodně uložit peníze

Tři nejvýnosnější metody, jak výhodně uložit peníze

Přemýšlíte o tom, jak výhodně uložit peníze, abyste se dočkali nějakého zajímavého výnosu? Pak vězte, že příležitostí je dostatek. V tomto článku se dozvíte o některých z nich.

Kam je vhodné investovat peníze?

Kam je vhodné investovat peníze?

Každý rozumný člověk by měl přemýšlet nad tím, jak investovat své peníze tak, aby neztratily na své hodnotě a ideálně došlo k jejich zhodnocení. Kam je v současné době nejvýhodnější investovat? To se dozvíte v následujícím článku.


Jak vydělat peníze velmi rychle

Jak vydělat peníze velmi rychle

Vysoký výdělek je bezesporu snem každého člověka. Když má někdo peníze, může si plnohodnotně užívat života se vším všudy. Skvělou možností je stažení E-booku

SMS půjčky nabízí rychlé peníze

SMS půjčky nabízí rychlé peníze

Možnosti moderních půjček jsou poměrně bezbřehé a v případě, že budete potřebovat také úvěr, můžete klidně využít některé ze společností, jež nebankovní půjčky nabízí. V čem jsou tyto půjčky tak výhodné? Především v tom, že jsou poskytnuty fakticky každému žadateli bez rozdílu. Na úvěr tedy dosáhnou…