Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Výhodné investice do zlatých mincí

4. prosinec 2013 Výhodné investice do zlatých mincí

Přemýšlíte o tom, že byste investovali do nějaké výhodné komodity, u níž by nehrozilo riziko znehodnocení vašich finančních prostředků. Za velmi dobrou se v dnešní době považuje investice do zlata. Drobní investoři přitom namísto klasických zlatých slitků a cihel volí spíše zlaté mince.

Hlavní smysl investice do zlatých mincí

Zlaté mince jsou jednou z forem investičního zlata. Jsou vyráběny v různých velikostech a tím pádem také hodnotách. Smysl takovéto investice spočívá hlavně v ochraně peněz. Zlaté mince se totiž kdykoliv dají bez problémů opět zpeněžit, aniž by podléhaly inflaci či jiným negativním ekonomickým faktorům.

Zlaté mince jsou tedy hlavně uchovatelem hodnoty. V tomto ohledu se zcela jednoznačně vyplatí investovat do nich finanční prostředky. Zároveň je lze brát také jako sběratelské kousky. Mnozí lidé využívají zlaté mince jako vynikající a originální dárky pro své blízké, které chtějí potěšit něčím zajímavým.

Zlaté mince jsou osvobozeny od daně

Výhodné jsou investice do zlatých mincí ještě z jednoho důvodu. Stejně jako další formy investičního zlata totiž podléhají osvobození od daně. Při nákupu tedy neplatíte daň. Díky tomu je jejich nákup i pro drobné střadatele zajímavým řešením.

V momentě, kdy uvažujete nad nákladnější investicí do zlata, je ovšem lepší zajímat se spíše o zlaté slitky. Ty jsou rovněž vyráběny v různých gramážích. Záleží tak jen na vás, kolik do zlata budete chtít investovat.

Ve chvíli, kdy si pořizujete zlaté mince, zajímejte se o to, jaká je cena zlata na trhu. V určitých případech se takováto investice může jevit velmi zajímavou a může během relativně krátkého času dojít k dobrému zhodnocení.

Obecně však platí, že investice do zlata je spíše vhodná pro uchování hodnoty peněz. Zkrátka a jednoduše máte jistotu, že vaše peníze nákupem investičního zlata nepřijdou vniveč.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

V jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět, jak je výhodná investice do stříbra. Ještě zajímavější variantou, která zaujme zejména drobné investory a také náruživé sběratele, je investice do zlata. A to konkrétně do zlatých mincí.

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investiční zlato je v poslední době populární také investice do stříbra. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete inve


Investice do zlata

Investice do zlata

Máte volné finanční prostředky, ale nevíte, jak je investovat? Nevěříte bankovnímu sektoru a míra úroku vás neuspokojuje? V tom případě pro vás máme řešení, investici do jedné komodity a tou je investiční zlato.

Tři tipy na nejlepší investice 2015

Tři tipy na nejlepší investice 2015

Zajímá vás, jaké investice budou v roce 2015 nejvýhodnější, kam se vyplatí uložit naspořené peníze? Pak pozorně čtěte následující řádky, mohou pro vás být zajímavou inspirací.