Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Vyplatí se investovat do zlata?

5. únor 2013 Vyplatí se investovat do zlata?

Hledáte-li možnosti investic, pak rozhodně stojí za úvahu, zda nebude nejlepším řešením investovat do zlata. Investiční zlato je podle většiny odborníků poměrně jistou investicí, která svým majitelům sice možná nepřinese tak velké finanční zisky, zato však má zcela jiné přednosti.

Hlavní předností investičního zlata je to, že slouží jako uchovatel hodnoty peněz. To znamená, že i po letech máte prakticky jistotu, že se vám investované peníze vrátí v případě, že zlato budete prodávat.

Zlato je velmi stabilní komoditou, jejíž cena dlouhodobě spíše roste. Právě uchování hodnoty peněz je tím hlavním důvodem, který by vás měl přimět k pořízení investičního zlata. Kromě toho lze vyzdvihnout například i fakt, že investiční zlato je snadno přenositelné a také lehce směnitelné kdekoliv na světě. Neprojevuje se na něm inflace, takže vaše peníze jsou skutečně v bezpečí.

K investicím slouží jen vybrané formy zlata

Při nákupu zlata je velmi důležité vědět, co je a co naopak není považováno za investiční zlato. V případě, že jej chcete skutečně pořídit pro uchování či drobné zvýšení hodnoty peněz, vždy pořizujte právě investiční zlato. To se smí prodávat jen v zákonem uvedených tvarech a vlastnostech. Za investiční zlato se považují zlaté slitky a cihly, patří sem také zlaté mince, které ale obvykle mají spíše sběratelskou hodnotu. Jestliže si chcete zlato pořídit kvůli luxusu a nikoliv jako investici, dejte přednost klasickým zlatým výrobkům, jako jsou zlaté šperky - náušnice, řetízky, prsteny a další. Zde ale samozřejmě počítejte s tím, že je jen těžko směníte zpět za stejné či dokonce větší peníze, jejich hodnota jde totiž logicky s časem dolů. Zlaté šperky jsou ale pro změnu krásným dárkem, kterým můžete potěšit sebe či svou přítelkyni nebo manželku. V tomto případě se dá říci, že uděláte investici spíše v citové rovině.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Jako potenciální investoři se vždy musíte ptát, jaká investice pro vás bude nejvýhodnější. A nejde jen o případný zisk, ale také o riziko a mnohé další aspekty. V posledních letech je mimořádně populární investiční zlato a stříbro.

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Disponujete finančními prostředky a hodláte je nějakým způsobem co možná nejefektivněji investovat? Pokud ano, měli byste si rozmyslet, jak budete postupovat. Možností investic je totiž velké množství. Klasiku představuje nákup nemovitostí. Jejich cena ovšem vcelku hodně osciluje v důsledku vývoje n…


Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

Investoři, kteří hledají alternativu ke klasickým způsobům spoření, mohou zvolit dluhopisy. Ty je možné pořídit v několika formách. Velmi oblíbené jsou v posledních letech zejména státní dluhopisy, které jsou vydávány přímo Ministerstvem financí. Existují však také další typy dluhopisů. Za významné …

Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

Pokud máte nějaký nový nápad, který chcete zrealizovat a začít na jeho základě podnikat, je dobré jej hned na počátku nějakým způsobem ochránit, aby vám jej nevzala konkurence. Účinným řešením je registrace ochranné známky.