Finančník

Vᚠprůvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Vyplatí se založení firmy v tuzemsku či v daňovém ráji?

30. červenec 2012 Vyplatí se založení firmy v tuzemsku či v daňovém ráji?

Mnoho firem má svoje sídlo v zahraničí. Často se jedná o země, kterým se říká daňový ráj. Pakliže si podnikatel založí firmu v daňovém ráji, nemusí platit vysoké daně. Některé státy totiž těmto firmám umožňují podnikat s tím, že platby daní jsou nulové, případně jen zcela minimální. Ročně se tímto způsobem dá ušetřit velké množství finančních prostředků, které by jinak firmy musely v tuzemsku platit.

Daňové ráje nejsou pro každého

Ne každému podnikateli však daňový ráj vyhovuje. Zejména menší firmy tak i přes lákavou možnost ušetřit na daních v zemích typu Nizozemsko apod. zůstávají v tuzemsku. Pokud by odliv společností do daňových rájů byl příliš velký, časem by se to výrazně dotklo ekonomiky Česka, což by nutně vedlo například k dalšímu zvyšování daňových sazeb. Je také faktem, že založení společnosti v daňovém ráji je mnohdy poměrně složité.

Snadné založení firmy v ČR a na Slovensku

Stále více zájemců o podnikání volí jednoduchý způsob založení firmy. Jde především o prodej firem, které jsou již předem založené a vytvořené pro následný prodej. Tyto firmy do chvíle prodeje zájemci o podnikání nevytvářejí žádnou činnost. Obchodník, který si tímto způsobem firmu pořídí, uspoří mnoho času. Zatímco založení firmy vlastní cestou může trvat i několik týdnů, prodej firem umožňuje mít vlastní společnost již během několika hodin. Tyto firmy mají krom jiného splacený základní kapitál, který v případě s.r.o. v České republice činí 200.000 Kč, na Slovensku ( kde mnozí čeští podnikatelé rovněž zakládají své společnosti) pak výše základního jmění u společnosti s ručením omezeným činí 5.000 EUR. Cena za prodej firmy se každým rokem snižuje, v současné době se dají takovéto firmy pořídit už od zhruba 15.000 Kč, na Slovensku pak za necelých 600 EUR. Výhodou pro české podnikatele, kteří chtějí založit firmu na Slovensku, kde mají možná trochu lepší podmínky, je fakt, že zde není žádná jazyková bariéra, tudíž podnikatelé nemusejí mluvit cizí řečí a podstupovat nějaké jazykové kurzy.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Podnikání a založení nové firmy

Podnikání a založení nové firmy

Čas je komoditou, kterou si v žádném případě nelze nijak opatřit. Každému je naděleno jeho různé množství a tak záleží na každém, jak si se svým časovým fondem naloží. Spousta lidí se životem jen tak protlouká a po většinu času mají dlouho chvíli.

Kde najít firmy na prodej?

Kde najít firmy na prodej?

Hledání nové firmy nemusí být nijak výrazně složité. Tedy alespoň v případě, že budete chtít nakoupit soukromý podnikatelský subjekt levně a také rychle přímo na internetu. Právě tady jsou totiž k dispozici mnohé firmy, díky kterým budete moci zahájit svou podnikatelskou činnost fakticky okamžitě. B…


Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Kromě klasických s.r.o. a akciových společností mohou podnikatelé v tuzemsku zakládat také Evropské společnosti. Ty se řídí právem Evropského společenství, potažmo právem EU.

Registrační sídlo firmy

Registrační sídlo firmy

Podnikatelé, kteří chtějí zaujmout co nejvíce klientů, obchodních partnerů či zákazníků, by měli pečlivě zvážit, kde bude jejich registrační sídlo.