Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Základní způsoby založení s.r.o.

29. červenec 2012 Základní způsoby založení s.r.o.

Existuje několik způsobů, jak založit sro. Budoucí podnikatelé mohou zvolit jednoduchou cestu tím, že si koupí ready made společnosti, nebo raději ušetří peníze a upřednostní založení s.r.o. vlastní cestou. V tom případě se ale samozřejmě musejí připravit na to, že při zakládání s.r.o. ztratí spoustu času, energie a také nervů, neboť stráví možná i celé hodiny vyčkáváním na úřadech a sháněním všech potřebných dokumentů, razítek a oprávnění.

Ready made versus klasické založení s.r.o.

O tom, jak založit sro nejlépe a nejsnadněji, by se asi dalo diskutovat. Zatímco někdo dá raději přednost vlastní cestě a trpělivě si společnost zřídí sám, jiní raději zvolí ready made společnosti, které jsou již hotové a umožňují začít podnikat doslova během pár hodin. V současné době se v tuzemsku ready made společnosti prodávají již od zhruba 20 tisíc korun, což v souvislosti s tím, že nový majitel firmy nemusí vykonat prakticky žádné náročné úkony, není zas tolik.

Podmínky pro podnikání v ČR se zlepšily

Podnikatelé mají oproti minulým rokům v současné době přeci jen lepší podmínky. Proces založení s.r.o. už není tak zdlouhavý. Jako příklad, kdy se mnoha podnikatelům ulevilo, lze brát také zrušení povinných registračních pokladen. Fiskální pokladna byla zavedena za vlády ČSSD. Měla za cíl získat lepší přehled o činnosti a účetnictví firem, nicméně přinesla také mnohem větší administrativu a pro některé menší podnikatele znamenala i výrazné zvýšení nákladů na činnost jejich firmy. Fiskální pokladna dnes již není povinná, nicméně mnoho firem ji dobrovolně používá. Jedná se například o restaurační zařízení, které registrační pokladny používají zcela běžně. Mají tak lepší přehled o svých provozovnách, skladových zásobách či tržbách. Registrační pokladny fungují jako jednoduché počítače. Někdy je vhodné je napojit na klasické tiskárny, v nichž jsou hp tonery či jiné druhy tonerů.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

qyhLtcgR

pátek, 7. duben 2017
07:25

This potsing knocked my socks off


posted by: qyhLtcgR [Odpovědět]

Čtěte také...

Základní plusy penzijního připojištění

Základní plusy penzijního připojištění

Je to právě penzijní připojištění, které je v mnohých ohledech značně diskutovanou finanční záležitostí. Není ani divu, jelikož mnohé pojišťovny se předhánějí v lukrativních nabídkách a často máchají tímto produktem jako tím nejlepším, co ve své nabídce vlastně mají. Často tomu tak být ani nemusí a …

Základní výhody obchodování s binárními opcemi

Základní výhody obchodování s binárními opcemi

Obchodování s binárními opcemi je stále populárnější. Není se čemu divit, jelikož se jedná o obchody, které umožňují velmi solidní výdělky v krátkodobém časovém horizontu. Bez problémů si tak za několik hodin můžete vydělat poměrně solidní finanční sumu. Vše se děje v závislosti na hodnotě aktiva, k…


Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Kromě klasických s.r.o. a akciových společností mohou podnikatelé v tuzemsku zakládat také Evropské společnosti. Ty se řídí právem Evropského společenství, potažmo právem EU.

Založení e-shopu

Založení e-shopu

Máte vlastní zboží a potřebujete ho začít prodávat nejlépe na e-shopu, jenže žádná nemáte a nevíte jak na to? Potom se podívejte na webové stránky společnosti Pixolo, která má ve své nabídce pronájem e-shopu. Je to velmi jednoduché a hlavně rychlé vyřízení.