Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Češi více využívají díky krizi životní pojištění!

3. září 2010 Češi více využívají díky krizi životní pojištění!

Světové ekonomická a hospodářská krize ještě stále není u konce a obyvatelé České republiky stejně jako i občané střední Evropy, nechtějí ponechat nic náhodě, což značí jejich zvýšený zájem o životní pojištění! Z drtivé většiny jde o pojistky menšího charakteru, jelikož určitě nechtějí jít do žádného rizika v případě, že si sjednají investiční životní pojištění. Investování v době krize ostatně mnohdy není úplně nejlepším nápadem. Při absenci financí je prakticky nemyslitelné!

Zvýšení počtu pojistek logickým tahem!

Pojišťovací agenti a lidé z tohoto oboru velmi dobře ví, že Češi se bojí hlavně o svůj majetek. Proto si pojišťují domy, byty či jiné nemovitosti, anebo majetek v nich. Na životní pojištění až tolik nemyslí a často neprávem jej opomíjejí! V současnosti ovšem začíná docházet k tomu, že by mohly přijít o své finance, které si ve formě výplaty odnesou ze zaměstnání! V případě nemoci tato částka poměrně rychle klesá, a proto je ideální se proti této záležitosti připojistit! Životní pojištění vzrostlo za období loňského roku o více než 5 procent. U neživotního pojistného nárůst nepřekročil 1 procento!

Spořící pojistky pouze s jistotou zisku

Češi jakoby si řekli známé rčení, že je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše a uzavřeli pouze pojistky spořícího charakteru, u kterých je jistý malý výnos! Na životním pojištění vybraly pojišťovny v minulém roce celkem 59 miliard, což je úctyhodné číslo. Tradiční kapitálové pojistky slibují takzvaný garantovaný výnos, jenž se stal docela velkým lákadlem. Někteří klienti pojišťoven se také rozhodli investovat do pojistek dynamických fondů. Jsou to právě podílové fondy, které umožní poměrně zajímavý typ investování.

Pojišťovny na situaci reagují!

Klienti chtějí zejména pojištění, které bude mít univerzální charakter a je schopno poskytnout pojistnou ochranu prakticky kdykoliv. Na jedné pojistné smlouvě je možno bez problémů uvést pojištění pro celou rodinu. Jako příklad je možné uvést třeba pojištění Forte, jež poskytuje ČSOB anebo pojištění Diamant, jehož autorem je Česká pojišťovna. Pojišťovny začínají nabízet i produkty, které jsou poměrně netradiční oproti rokům minulým. Na mysli máme třeba pojištění pokrývající choroby, jako jsou alzheimerova choroba, parkinsonova choroba a další!

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Díky profesionálním správcům můžete za krátkodobý pronájem vydělat i o polovinu více

Díky profesionálním správcům můžete za krátkodobý pronájem vydělat i o polovinu více

Krátkodobý pronájem má svá specifika. Pro některé majitele bytů je nabízení své nemovitosti přes Airbnb vyloženě zábava – platformu považují za skvělý prostředek k pravidelnému přivýdělku a zároveň možnost, jak se setkat se zajímavými lidmi.

Penzijní pojištění a životní pojištění by se neměly podceňovat!

Penzijní pojištění a životní pojištění by se neměly podceňovat!

Prakticky jakékoli pojištění je zapotřebí předtím, než ho člověk uzavře, velmi důkladně promyslet. Je třeba si všechno propočítat prakticky ze všech stran v mnoha různých ohledech. V první řadě je nutné vůbec zapřemýšlet, jestli má konkrétní pojištění vlastně smysl, anebo je zbytečné si jej vůbec uz…


Životní pojištění: jaké lze zvolit formy

Životní pojištění je typem pojištění, které je dobrovolné, jeho uzavření je však z hlediska budoucnosti pro každého člověka velmi výhodné. Zajistí jej a případně i jeho rodinného příslušníky v případě, že se mu stane nějaký úraz, kvůli němuž například nebude moci vykonávat své zaměstnání. Bez pojišt…

Několik otázek směřujících na životní pojištění…

Několik otázek směřujících na životní pojištění…

Velmi důležitým druhem pojištění je zcela určitě životní pojištění. Uzavírá se jak dobrovolně, tak i mnohdy jako nutná součást pro získání hypotéky anebo některého vyššího úvěru. Životní pojištění je produktem, který slouží především k tomu, aby člověk mohl zajistit své nejbližší v případě, že se mu…