Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Jak vybírat efektivně povinné ručení

26. červen 2011 Jak vybírat efektivně povinné ručení

Povinné ručení jednoznačně patří mezi pojištění, které by člověk neměl podcenit. Důvodů k dlouhému vybírání té pravé pojišťovací společnosti je hned několik. V první řadě je třeba začít pochopitelně poměrně vysokou finanční částkou za povinné ručení. Ta může dosahovat bez větších problémů klidně i 5 000 korun a více. Jinak je také nutné dlouho hloubat nad výběrem povinného ručení také z pohledu spolehlivosti konkrétní pojišťovny. Může se stát, že pojišťovna, která nabídne povinné ručení nejlevněji, může mít poměrně ochuzené asistenční služby anebo může šetřit na jiných místech. Pokusíme se nabídnout několik základních rad, kterými je třeba se řídit při výběru povinného ručení u konkrétních pojišťoven.

Srovnání jako základ

V první řadě je třeba u povinného ručení srovnávat. Povinné ručení srovnání určitě nabídne, jelikož pojišťoven, které tento typ pojištění nabízejí, je v České republice více než dost. Již dávno pryč je doba, kdy měla monopol České pojišťovna a ostatní pojišťovny zde neexistovaly. Je také třeba promýšlet, jak často a kam automobilem jezdíte a podle toho vybírat určitý typ pojištění. Není od věci se poohlédnout po internetu, kde je možné srovnat povinné ručení hned na několika serverech.

Vyjednávání a dostatek informací

Velmi důležité je mít co nejvíce informací o konkrétním povinném ručení u určité společnosti. Jestliže tomu tak není, je velmi pravděpodobné, že naletíte. Určitě se není nutné uchylovat k tomu, že si uzavřete povinné ručení u určité pojišťovny z toho důvodu, že tato pojišťovna nabízí k uzavřené pojistné smlouvě nějaký bonus v podobě dárku. Někteří pojišťovací agenti také umožňují vyjednávání o tom, kolik bude ve výsledku povinné ručení stát.

Adekvátní asistenční služby

Určitě je nutné se prakticky u každé pojišťovny informovat o tom, jaký je rozsah asistenčních služeb u daných pojistek. Některé služby nabízejí asistenční služby pouze v určitém limitovaném množství. Za odtah vašeho vozu tak můžete klidně zaplatit třeba 5000 korun a pojišťovna nebude ochotna tuto sumu proplatit. Vše ohledně asistenčních služeb je proto nutné si velmi dobře zjistit. Často stačí na internetu zadat do vyhledávače povinné ručení srovnání a budou vám vyhledány i asistenční služby a jejich rozsah.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Každý chce najít nejlevnější povinné ručení…

Každý chce najít nejlevnější povinné ručení…

Povinné ručení je jedním z nejvíce diskutovaných druhů pojištění, jelikož se jedná o pojištění povinného typu. Bez zaplaceného povinného ručení sice motoristé mohou provozovat svůj automobil anebo jiný dopravní prostředek po komunikacích, ale vystavují se poměrně velkému riziku. To spočívá jak v sam…

Jak rychle získat povinné ručení?

Jak rychle získat povinné ručení?

Určitě víte o tom, že jste-li majiteli motorového vozidla, které máte zapsáno v registru vozidel, jste ze zákona povinni si platit povinné ručení.


Povinné ručení nabídne zajímavé možnosti jak ušetřit

Povinné ručení nabídne zajímavé možnosti jak ušetřit

Ušetřit na povinném ručení pochopitelně lze, jelikož se jedná o produkt, který je jednak povinný a jednak také prakticky nutný. Jen velmi těžko by si mnozí motoristé mohli představit, že v případě nehody dojde k tomu, že si budou muset veškerou nehodu zaplatit sami, a to i v případě, že nehodu nezpů…

Neuzavřené povinné ručení se může zle nevyplatit!

Neuzavřené povinné ručení se může zle nevyplatit!

Povinné ručení patří mezi pojistky, které je skutečně zapotřebí uzavřít a slovo povinné v samotném názvu pojištění sem není vkládáno jenom tak pro nic za nic. Mnozí lidé si myslí, že když už řídí několik let a jsou skutečně zkušení, nemusí povinné ručení v žádném případě řešit. Opak je pravdou, jeli…