Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Pozadí nebankovního půjčky: jak poznáte seriózního poskytovatele?

2. říjen 2017 Pozadí nebankovního půjčky: jak poznáte seriózního poskytovatele?

Podle údajů ČNB je v České republice více než 55 000 společností, které nabízí nebankovní půjčky. Protože dříve neexistovala přísná opatření, která by jejich činnost usměrňovala, vyrojilo se i hodně podvodníků. Před klienty zatajovali informace, nastavili hodně přísné podmínky a vysoké poplatky. Výsledek? Spousta lidí skončila kvůli nebankovní půjčce u exekutora. Váš případ to nebude, když se naučíte poznat seriózního poskytovatele.

Mírně detektivní práce

Podmínky pro nebankovní půjčování razantně mění novela zákona o spotřebitelském úvěru, která v České republice platí od prosince 2016 (více se dozvíte například tady). Nařizuje společnostem, aby prokázaly kapitál ve výši 20 000 000 Kč a požádaly si o vydání licence od ČNB. Na to měly čas do 1. 3. 2017. Žádost podalo jen několik set poskytovatelů, už z toho lze vyvodit, že se trh razantně změní, a to směrem k lepšímu pro klienty. Díky pročištění trhu bude poskytování půjček transparentnější a půjčky do výplaty budou mít jasná pravidla. První známkou serióznosti firmy tedy je, že její jméno najdete v online registru žadatelů o licenci na stránkách ČNB. Zabere vám to jen chvilku, firmu vyhledáte podle jména, DIČ nebo IČ i podle adresy.

Členství k dobru

V ČR také funguje APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Je to dobrovolné sdružení společností poskytujících rychlé SMS půjčky. Společně se snaží zpřístupnit lidem krátkodobé úvěry, členové mají závazné stanovy. Patří mezi ně například to, že vždy budou klientovi poskytovat kompletní informace o půjčce. Informace o tom, zda je společnost členem nebo nikoliv, zjistíte na oficiálním webu APNÚ.

Komunikuje!

Férovost společnosti poznáte z jejího přístupu k vám. Pokud je ochotna s vámi řešit rychle veškeré dotazy, je to určitě dobré znamení. Pro jistotu si ale vždy ještě projděte reference od ostatních uživatelů. Stačí, když do online vyhledávače zadáte jméno společnosti s klíčovým slovem zkušenost. Zaměřte se také na nabídku. Známkou kvality je i to, že je půjčka před výplatou zdarma. Společnost tak dává šanci všem si půjčování vyzkoušet. Tuto nabídku má pro nové klienty aktuálně Via SMS s.r.o.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

manickaaa

pondělí, 26. březen 2018
18:48

Kvůli výhodným podmínkám poskytování úvěrů navštivte prosímhttp: //rychlapujcka-is.chom velmi bohatý výběr podmínek.


posted by: manickaaa [Odpovědět]

Čtěte také...

Rychlé půjčky od Providentu: Bezhotovostní půjčky Provident

Rychlé půjčky od Providentu: Bezhotovostní půjčky Provident

Každý, kdo si někdy půjčoval peníze, zná pravděpodobně společnost Provident. Její reklamy běží na každém televizním kanále. Prezentuje se jako nebankovní společnost poskytující rychlé a jasné úvěry pro každého z nás. Jaké jsou výhody půjčky Provident a jak tedy peníze získat?

Porovnáváme půjčky Provident a bankovní půjčky

Porovnáváme půjčky Provident a bankovní půjčky

Půjčit si čas od času potřebuje prakticky každý člověk. Samotný úvěr většinou není problematický za určitých podmínek. Jsou to právě tyto podmínky, které zpravidla rozhodují o tom, jestli člověk využije bankovní anebo nebankovní půjčky. Oba dva typy půjček mají svá pro i proti. Stačí se pouze podíva…


Půjčky online: rychle a bezpečně

Půjčky online: rychle a bezpečně

Nemáte dostatek finančních prostředků na nutné věci nebo splnění vašeho snu? Na půjčce vám vadí složité a zdlouhavé vyřizování? Jste ve stresu z čekání fronty v bance a následného vyplňování formulářů, když za vámi stojí další netrpěliví lidé? Vyzkoušejte půjčky online!

Nebankovní půjčky bez registru pro všechny…

Nebankovní půjčky bez registru pro všechny…

Velmi moderní variantou půjček jsou bezesporu nebankovní půjčky bez registru. Ty jsou vhodné prakticky pro každého, kdo již nemá šanci půjčit si v některé z bankovních společností. Na půjčky bez registru nemusíte čekat nikde v prostorách banky dlouhé fronty a není třeba u nich také splňovat řadu pod…